avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

revisal

Buna ziua. In cazul unei institutii publice (primarie) in REVISAL sunt operate date doar referitoare la personalul contractual sau si ale functionarilor publici? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: jenicaprod , utilizator 14:08, 12 Februarie 2016
Personalul contractual se inregistreaza in REVISAL, potrivit HG 500/2011.

Fiecare funcţionar public este înregistrat în registrul de evidenţă a funcţionarilor publici , conform Hg 522/2007.
Am inteles. Va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrare functionari publici in revisal miami miami Va rog sa ne lamuriti daca de la 1 august 2016 toate entitatile publice, inclusiv cele deconcentrate, vor inregistra in aplicatia REVISAL datele persoanelor ... (vezi toată discuția)
Noul revisal RADU FLORICA RADU FLORICA nu stiu daca functionarii publici trebuiesc inregistrati in REVISAL; daca nu ,atunci unde se inregistreaza ? eu lucrez la o primarie si 90%din colegii mei ... (vezi toată discuția)
Revisal introducere cim cata32 cata32 Se introduce in REVISAL doar personalul contractual dintr-o institutie publica? Dar functionarii publici si demnitarii? Salariatii care nu au fost introdusi ... (vezi toată discuția)