avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... acord cale de acces la drum public
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

acord cale de acces la drum public

Buna ziua,
Vreau sa-mi construiesc o casa de locuit, iar Consiliul judetean care emite autorizatia, imi solicita acordul administratorului drumului public ( primaria). Mentionez ca parcela mea este la strada in intravilanul localitatii. Vreau sa stiu daca este legala solicitarea CJ.
Multumesc,

Alte discuții în legătură

Constructie in extravilan, detin certificat de urbanism budaroxana budaroxana Buna ziua, Am cumparat 36arii (teren extravilan), am alipit locurile si acum imi doresc sa construiesc o casa acolo. Detin deja proiectul pentru casa si ... (vezi toată discuția)
Nu mi se elibereaza certificat de urbanism Pop D Pop D Buna ziua! Mentionez faptul ca in data de 18.12.2017 am depus la primarie documentatia pt eliberarea unui CU pt o casa p+m. Accesul la parcela care are 576 m2 ... (vezi toată discuția)
Teren intravilan care este extravilan acsaba acsaba Buna ziua, Doresc sa va intreb cum este posibil ca un teren intravilan sa figureze ca teren extravilan. Acum 2 ani am achizitionat un teren care este ... (vezi toată discuția)