Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasat - drept CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasat - drept CO

Detasat de 2 luni la societatea Y, cu prelungire inca 1 luna, ii pot acorda toate zilele de concediu de odihna la care are dreptul si de la societatea X ?

Angajatorul Y este de acord sa le plateasca, dar este legal sa isi ia toate zilele de CO care i se cuvin si de la societatea X si de la societatea Y?
CO se acorda proportional cu perioada lucrata , insa angajatul poate solicita efectuarea intregului CO aferent anului 2016 , iar angajatorul sa il aprobe.