Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... mutare domiciliu cu minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

mutare domiciliu cu minor

BUna ziua,

Sunt divortata de tatal copilului meu in varsta de 4 ani,de 2 ani jumatate. In urma hotararii judecatoresti,tatal e obligat la plata pensiei alimentare pe care n-a platit-o din 2014 si pana anul acesta cand am facut plangere penala. Inca asteptam decizia parchetului. Copilul este in grija mea,cu drept de vizita pt tata. As vrea sa stiu,daca pot sa imi mut domiciliul in alt oras din tara si cand ar trebui sa il anunt pe tatal copilului de aceasta schimbare.

Multumesc.
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua,
DA, va puteti schimba domiciliul oriunde in Romania dar si in Uniunea Europeana fara restrictii.
Pe tata il anuntati, daca vreti, cand v-ati mutat si aveti datele stabile.