Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit pe bani primiti de sotie ,de la sotul care ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit pe bani primiti de sotie ,de la sotul care lucreaza in strainatate

sotul meu lucreaza legal in Germania. plateste taxele si impozitele statului german. I-mi trimite lunar o suma de bani sub forma de ajutor pentru a plati aici datoria la banca si utilitati.Eu sant pensionara. Pentru banii primiti de la el trebuie sa platesc impozit?
mihaela58, utilizator
Nu. Ei sunt deja impozitati la sot.