Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Depunere declaratia 088
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Depunere declaratia 088

Buna ziua. Am o nelamurire privind declaratia 088. Ea se depune doar de catre firmele care sunt inmatriculate la Registrul Comertului si solicita inregistrare in scopuri de TVA sau de toate firmele, indiferent daca sunt deja inregistrate in scopuri de TVA sau nu? Eu am inteles , din ceea ce am citit, ca doar cele care solicita inregistrarea in scopuri de TVA trebuie sa depune aceasta declaratie impreuna cu declaratia 099 sau cu declaratia 010. In ritmul in care se modifica si se amana mereu declaratiile nu mai esti sigur de nimic. Multumesc anticipat.:frantic:
Se depune doar daca se solicita inregistrarea in scopuri de TVA.
Va multumesc pentru raspuns.