Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Procedura vanzare produse handmade PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Procedura vanzare produse handmade PFA

Buna ziua,
Am o cunostinta care detine PFA pe partea de realizare bijuterii handmade. Ea nu are timp sa le vanda. Detine codul caen necesar vanzarii acestor produse realizate de ea in afara pietelor, chioscurilor, standurilor. Intrebarea mea este: care este forma prin care eu, prietena a acelei persoane, pot sa ii vand produsele, sa zicem pe strada (dupa ce ia autorizatie), fara sa ma angajez la ea. Se poate printr-o delegare sau doar daca imi face cim, sau exista alta metoda?
Multumesc
Cu contract de munca sau cu un pfa cu activitate de comert al dumneavoastra pe care apoi sa obtineti acea autorizatie pentru comert stradal si sa cumparati produsele facute de la acea persoana cu pfa.
multumesc