Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Factura si incasare ramburs( in cont colector) pt ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Factura si incasare ramburs( in cont colector) pt produse vandute in tarile UE

Buna ziua,

As dori sa vand produse in Europa de pe o pagina online catre persoane fizice. Cum pot factura si incasa ramburs din tarile UE fara moneda EURO?

Exemplu: un produs vandut in Ungaria. Pot factura si incasa in HUF??

Multumesc.
george-neagu, moderator