Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... consultanta
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

consultanta

Cumnatul meu este de origine albaneza si este casatorit cu o cetateana romana de 8 ani.In acest moment el poseda carte de rezidenta emisa de statul roman care expira peste 2 ani.Momentan el lucreaza in strainatate si este interesat daca poate obtine pasaport romanesc si ce acte sunt necesare?
Nu poate obtine pasaport romanesc deoarece nu este cetatean roman.
[ link extern ]