avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ajutati-ma cu un raspuns va rog
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ajutati-ma cu un raspuns va rog

eu sunt reclamantul intr-un dosar pentru o ordonanta presedentiala privind vizitarea minorului.
acuma 2 zile, judecatorul a ramas in pronuntare si ca solutia a dat urmatoarea : "se admite in parte ordonanta presedentiala"
tin sa precizez ca am cerut urmatoarele : 2 weekend-uri pe luna sa iau copilul la mine la domiciliu
o saptamana de Pasti si 2 sapt, de Craciun si anu nou
cheltuieli de judecata,.


Va rog explicatimi si mie ce inseamna raspunsul dat de judecator.
Cel mai recent răspuns: Alin Paidiu , Avocat 22:17, 21 August 2009
Ar putea insemna ca nu s-a admis cererea asa cum ati cerut dvs ... adica nu 2 week-enduri .. sau nu ambele sapt de pasi si de craciun .. sau anul nou .. ceva de genul asta
Admiterea in parte inseamna pe inteelsul tuturor ca din tot ceea ce ati solicitat dvs . , judecatorul v-a admis o parte .
-mergeti si verificati daca hotararea este la dosar ..puteti face recurs
am inteles acuma, multumesc.
Dar dupa parerea dumneavoastra ce credeti ca mi-a admis: 2 weekenduri ? sau sarbatorile?
Nu am nici cea mai vaga idee .. :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extindere-modificare program de vizita minor driver_host driver_host Buna ziua, In urma unei actiuni in instanta am obtinut un program de vizitare al copilului minor de 6 ani de genul : \\"2 week-enduri pe luna de sambata ora ... (vezi toată discuția)
Durata muncii Dorina87 Dorina87 Buna seara! Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: un magazin nou infiintat vrea sa angajeze in ture dupa cum urmeaza: schimbul I de la ora 8.00-14.00 ... (vezi toată discuția)
Calendar week-enduri program vizita minor... andreisiandrei andreisiandrei Buna Ziua, Sunt nedumerit si va solicit opinia. Am obtinut dreptul de a avea legaturi personale cu minorul in 1-ul si al 3-lea weekend din luna. Sau eu ... (vezi toată discuția)