Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... ajutati-ma cu un raspuns va rog
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

ajutati-ma cu un raspuns va rog

eu sunt reclamantul intr-un dosar pentru o ordonanta presedentiala privind vizitarea minorului.
acuma 2 zile, judecatorul a ramas in pronuntare si ca solutia a dat urmatoarea : "se admite in parte ordonanta presedentiala"
tin sa precizez ca am cerut urmatoarele : 2 weekend-uri pe luna sa iau copilul la mine la domiciliu
o saptamana de Pasti si 2 sapt, de Craciun si anu nou
cheltuieli de judecata,.

Va rog explicatimi si mie ce inseamna raspunsul dat de judecator.
Ar putea insemna ca nu s-a admis cererea asa cum ati cerut dvs ... adica nu 2 week-enduri .. sau nu ambele sapt de pasi si de craciun .. sau anul nou .. ceva de genul asta
Admiterea in parte inseamna pe inteelsul tuturor ca din tot ceea ce ati solicitat dvs . , judecatorul v-a admis o parte .
-mergeti si verificati daca hotararea este la dosar ..puteti face recurs
am inteles acuma, multumesc.
Dar dupa parerea dumneavoastra ce credeti ca mi-a admis: 2 weekenduri ? sau sarbatorile?
Nu am nici cea mai vaga idee .. :)