Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... perete bucatarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

perete bucatarie

Doresc sa daram un perete in bucatarie ( nu este de rezistenta ), este de fapt un perete de camara. Imi trebuie autorizatie de demolare? La noi toti vecinii l-au dat jos, insa daca-i intreb spun ca nu e nevoie, nefiind perete de rezistenta.

Multumesc,
Daca este perete de camara- respectiv are si usa de acces,exista boiandrug care face parte din sistemul de rezistenta a cladirii si este necesara autorizatie de constructie,certificat de urbanism
Copii ale documentelor trebuiesc depuse si la asociatia de proprietari pentru consemnare in cartea tehnica a imobilului si la ocpi