Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Depunere bani in cont de student
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Depunere bani in cont de student

Buna seara,

Am o intrebare va rog ! Un student care nu inregistreaza venituri impozabile (salarii,etc.); decat bursa de studii, primeste cu ocazia aniversarii zilei de nastere/nume, sau de Craciun/Pasti o suma de 100-300 RON cash de la parinti, drept cadou. Respectivul student se duce la banca unde are contul de student pentru ai depune in cont. Ce documente trebuie sa intocmeasca ? Trebuie sa declare suma si sa plateasca impozit pe banii primiti ? Va multumesc !
nu se intocmesc documente, nu se plateste impozit, merge la ghiseu si face depunerea.