Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Drept politie și criminalistică -student caut ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Drept politie și criminalistică -student caut raspunsuri

Sunt student în anul 2 la drept și încă nu sunt prea sigur de ce voi face pe viitor.
M-ar fi interesat o carieră în domeniul criminalisticii si pot face masterul de științe penale și criminalistică dar nu știu cât de departe pot ajunge și cu asta .
In fine , vreau sa fiu lamurit dacă știe cineva :
Am auzit că dacă faci facultatea de drept , poți face apoi o școala de poliție dar doar jumătate din ea , și să ieși cu un grad mai mare ..nu mai fac 1-2-3 ani cât este , fac doar 6 luni sau un an..Este adevărat ? dacă da ,informații mai multe dacă nu , legat de criminalistică , ce să fac să profesez în acest domeniu la potențial maxim , sau orice legat de investigatii sau parte penala ..
Mulțumesc anticipat! :frantic: :justcuz:
Domeniul criminalisticii este foarte vast, așa că v-am pus un link pentru a înțelege mai bine:
[ link extern ] /
Un foarte bun expert criminalist - Tudorel Butoi.
Mai multe detalii despre cum dobândești calitatea de expert criminalist:
www.avocatnet.ro/content/for...
Daniela Gratiela, Alte profesii