Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ma denigreaza pe Facebook !
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ma denigreaza pe Facebook !

Buna ziua. Poate v-a parea un subiect mai ciudat dar poate stiti sa ma ajutati. Este o persoana utilizatoare facebook care cred ca are o obsesie fata de altii. Deci nu e vorba doar de mine. Se pune "live" si incepe sa denigreze orice om. Isi fixeaza o tinta ca sa spun asa si vorbeste non stop de ea. Cred ca e o boala psihica deja. De mine (repet ca si de altele) deja o face de zile intregi,ma denigreaza in fel si chip. Videourile ei imi stau dovada. Ce as putea face in priviinta asta sa o opresc ? Parca femeia asta nu are casa,nu are masa,copil barbat,e o obsedata bolnava psihic,actele ii mai lipsesc.Cu plangere la politie cam greu deoarece nu am adresa ei,doar orasul !
Buna ziua!

Aveti la dispozitie o actiune civila impotriva acestei persoane pentru daune morale. Daca va simtiti hartuit (temere), puteti sa ii faceti plangere penala pentru infractiunea de hartuire.

Cu stima.
Multumesc frumos