Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... decontare naveta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

decontare naveta

Buna!
Daca locuiesc intr un sat apartinator comunei unde lucrez, pe postul de invatator, am dreptul la decont? Mentionez ca exista microbus scolar care transporta copii intre cele doua localitati.
Multumesc!
Personalul didactic din învăţământ i se decontează naveta în baza Normelor metodologice privind decontarea cheltuielilor pentru naveta la şi de la locul de muncă a cadrelor didactice şi a personalului didactic auxiliar din învăţământul preuniversitar de stat din 15.07.2015
Aici aveți Norma: [ link extern ]
iar aici alte detalii:[ link extern ] /