Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării Cumparare apartament
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

Cumparare apartament

Buna ziua,

As vrea sa cumpar un apartament intr-un bloc nou cu finalizare in decembrie 2016.
Ei imi cer 5% din pret pentru rezervare si 2000 eur ptr.Antecontract.

Precizez ca pretul apartamentului este 50.000 eur, si dorim sa achitam restul sumei prin credit imobiliar.
Va rog frumos sa-mi spuneti daca mai sunt si alte cheltuieli in afara de avansul la semnarea creditului?
De asemeni pot fi credibili cu finalizarea blocului, si sa pierdem banii ?
e
Va rog sa-mi mai spuneti ce trebuie mentionat in antecontract pentru a fi eu acoperita ?
Antecontractul trebuie inscris in cartea funciara ?(am citit pe internet)
Multumesc frumos!
1-Pentru siguranta cumparatorului,antecontractul trebuie notat la ocpi
2-Este hazardat sa ne exprimam parea vis-a-vis de respectarea termenului de predare apartament
3-Veificati responsabil clauzele asumate-inclusiv referitor la utilitati
4-In antecontract este necesar sa prevedeti clauze asiguratorii dv