avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1138 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... OUG 43/2016, ce salariu de baza voi avea?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

OUG 43/2016, ce salariu de baza voi avea?

Buna seara,
Sunt referent de specialitate III cu studii superioare de lunga durata, la politia de frontiera. Ma puteti ajuta sa-mi stabilesc teoretic salariul corect? De asemenea, nu stiu ce reprezinta gradatia. Multumesc.

Alte discuții în legătură

incadrare referent debutant dupa 1 iulie 2017 VVIO VVIO Buna seara! Am urmatoarea speță- în iulie 2017 am scos la concurs intr-o casa de cultură doua posturi de referenți de specialitate, studii superioare , ... (vezi toată discuția)
Promovarea in clasa a functionarilor publici in anul 2010 roxanas roxanas In luna noiembrie 2010 am fost promovata in clasa din functia publica de executie de referent cl.III grad superior tr.1 gradatia 5 in functia publica de ... (vezi toată discuția)
De la contractual la functionar public corina-oana corina-oana Sunt angajata unei primarii din anul 2007 in functia contractuala de executie de referent cu studii medii, in anul 2008 dupa apsolvirea studiilor superioare(4 ... (vezi toată discuția)