Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Acord intre persoana fizica si companie
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Acord intre persoana fizica si companie

Buna ziua, ajutati-ma si pe mine va rog cu un raspuns.
Se da urmatoarea situatie: client nemultumit de serviciile unei companie. Se ajunge la un acord, clientul este dezbagubit. Compania doreste sa faca un acord cu respectivul client in care acesta renunta la orice pretentii viitoare (ca nu ii da in judecata, ca nu are nicio plangere de facut, etc.c.). Imi poate spune cineva cum se numeste acest acord?

Va multumesc
O puteti numi tranzactie.
Fiecare parte isi spune ofurile, se mentioneaza acordul dintre parti si limitarile ulterioare.
Poate fi vorba despre un acord de mediere, dar pentru a obține acest acord va trebui să contactați un mediator autorizat și să parcurgeți procedura de mediere.
Mediere...nu stiu daca asa se numeste. De principiu clientul este dezpagubit cu o suma de bani pentru serviciul prost facut de catre companie. Implicit noua ne trebuie o hartie sau un acord cum ca a primit banii si ca nu are alte pretentii actuale sau ulterioare.
Este perfect un acord de mediere. Luați legătura cu un mediator din zona dvs. Tabloul mediatorilor se găsește pe site-ul www.cmediere.ro
amivea a scris:

Mediere...nu stiu daca asa se numeste. De principiu clientul este dezpagubit cu o suma de bani pentru serviciul prost facut de catre companie. Implicit noua ne trebuie o hartie sau un acord cum ca a primit banii si ca nu are alte pretentii actuale sau ulterioare.

Puteti să îl numiți contract, declarație cum doriți. Important este conținutul actului și nu denumirea acestuia