avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1093 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Vanzare lingouri catre persoane fizice
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Vanzare lingouri catre persoane fizice

Buna ziua ,
Societate autorizata pt vanzarea de metale si pietre pretioase in baza OUG 190/2000 privind regimul metalelor pretioase si pietrelor pretioase in Romania comercializeaza bijuterii din aur si argint . Va rugam sa ne raspundeti la urmatoarea intrebare :
societatea poate sa vanda aur de investitii ( lingouri conform definitiei din Codul Fiscal ) catre persoane fizice fara TVA ?

Alte discuții în legătură

Accize produse aur lumib78 lumib78 Buna ziua, O societate achizitioneaza din romania de la alta firma romaneasca niste pandantive din aur de 14 karate, personalizate cu denumirea firmei pe care ... (vezi toată discuția)
Ce acte îmi trebuie pt a deschide un srl și ce taxe sau acize sunt pt comercializarea bijuteriilor din aur? Colesnicov Oana Colesnicov Oana Bună ziua! Ce acte îmi trebuie pt a deschide un SRl și ce taxe sau acize sunt pt comercializarea bijuteriilor din aur? (vezi toată discuția)
Tva case de amanet carma carma Din martie 2011 casele de amanet vor plati tva la intreaga valoare de vanzare a obiectelor ,???nu ca pana acum la adaos!! Asta ar insemna ca acelasi obiect ... (vezi toată discuția)