Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie cu cetatean american in Romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie cu cetatean american in Romania

Buna ziua, as vrea sa stiu ce acte sunt necesare la ambasada americii pt obtinerea dovezii de celibat de catre viitorul meu sot.
Si daca apostilarea certificatului lui de nastere trebuie facuta si aici si in U.S.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Dupa ce obtineti adeverinta de cutuma si aceasta trebuie apostilata, ca si certificatul de nastere.
~ Conținut șters la cerere ~
Toate documentele necesare cetateanului american trebuie si supralegalizate sau doar apostilate? Multumesc