avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie cu cetatean american in Romania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie cu cetatean american in Romania

Buna ziua, as vrea sa stiu ce acte sunt necesare la ambasada americii pt obtinerea dovezii de celibat de catre viitorul meu sot.
Si daca apostilarea certificatului lui de nastere trebuie facuta si aici si in U.S.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: crisnov , utilizator 09:33, 27 Iulie 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Dupa ce obtineti adeverinta de cutuma si aceasta trebuie apostilata, ca si certificatul de nastere.
~ Conținut șters la cerere ~
Toate documentele necesare cetateanului american trebuie si supralegalizate sau doar apostilate? Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Casatorie in tunisia marideni marideni buna ziua,ma intereseaza ce acte am nevoie pentru a ma casatori cu un cetatean tunesin in Tunez.Sunt cetatean roman dar stabilita in Spania de 10 ani si vreau ... (vezi toată discuția)
Casatoria intre un cetatean roman si unu cetatean grec ce acte sunt necesare si care este valabilitatea acestor acte? sylvye sylvye Buna seara! Va rog frumos sa ma ajutati daca puteti sa imi explicati ce acte sunt necesare pentru casatoria intre un cetatean roman si unul grec? Casatoria ... (vezi toată discuția)
Acte necesare pentru casatorie cu un cetatean egiptean anamarya anamarya Buna dimineata.Va rog, imi puteti spune ce acte imi trebuiesc pentru a ma castori cu un cetatean din Egipt.Am inteles ca am nevoie de un act scris in engleza ... (vezi toată discuția)