Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie urmas minor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie urmas minor

Imi puteti spune si mie cat cam cat dureaza sa se emita decizia si apoi plata in cazul pensiei de urmas pentru minor?
Potrivit legii decizia trebuie emisa in tremen de 45 de zile.
De multe ori acest tremen este depasit.
Plata se va face cel mai tarziu in ultima parte a lunii urmatoare a emiterii deciziei.
Va multumesc mult! Se pare ca decizia a venit mai devreme, nici nu au depasit 30 de zile. O zi buna!
=D>