Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire pensie pentru cheltuieli de judecata si ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire pensie pentru cheltuieli de judecata si onorariu avocat

buna seara.anul trecut la soacra i sa ridicat oprirea pe pensie la care o avut oprire din 2013.acuma ai venit o hartie de la firma de recuperatori ca are de plata 1.200 pt cheltuieli de juedecata si avocatul.cum se poate asa ceva o data ce ea a avut oprire pe pensie din care banuiesc ca sa tras si avocatul cheltuielile nu?va rog sa ma lamuriti ce trebuie sa fac #-o o iau razna cu firmele de recuperatori nu ma pot intelege nici cum cu ei soacra degeaba vorbeste la telefon ca ea nu stie cum functioneaza toate procedurile astea la mine nu vor sa imi spuna nimica leam spus ca nu aude nici vorba de asa ceva #-o nimic nici o explicatie
1. vedeți ce vi s-a comunicat prima dată, ce anume ați plătit (dacă nu mai aveți titlu executoriu, faceți rost de el de la executorul judecătoresc care a pus în executare prima poprire).
2. dacă ați plătit , faceți cerere la executorul judecătoresc
cum adica sa fac cerere la executor daca ii sa oprit din pensie numai de acolo pot sa vad ce ii sa tras din pensie si pentru ce ?pe titlu judecatoresc scrie onorariu lui de 500 ron si bani care nu ia achitat si de acolo a inceput sa ii se opreasca eu cum pot sa dovedesc ca ii achitata??