Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectare CNP eronat in declaratiile 112, 205 si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectare CNP eronat in declaratiile 112, 205 si Revisal

Incepand cu luna dec 2012, am completat declaratiile 112 si 205 avand CNP-ul gresit pt.unul din salariati.Cum se poate corecta situatia aceasta la ANAF si ITM?
In REVISAL, intrati pe corectie salariat si modificati CNP-ul gresit.

Salvati, generati fisierul pe care-l depuneti/transmiteti la ITM.

Corectarea in sistem a inregistrarilor din acest ecran se poate face apasand butonul "Corectie" pozitionat in toolbarul din partea superioara a ecranului principal in sectiunea "Salariat".
Cornel Vasile, Consilier juridic