Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amplasare toneta pe un teren privat
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amplasare toneta pe un teren privat

Buna ziua,
Am amplasat o toneta tip fast food intr-o parcare pivata, in baza unui contract de inchiriere cu proprietarul parcarii. Am obtinut toate avizele urmand sa mi se elibereze autorizatia de functionare de catre primarie. M-am prezentat cu actele cerute si mi s-a spus ca nu am acordul de amplasare cu apobare de la urbanism. Este necasar acest acord din moment ce doresc amplasarea rulotei pe domeniul privat? Ce act legislativ reglementeaza aceasta problema? Multumesc!
george-neagu, moderator