Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Legea 51
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Legea 51

Ce construcții nu necesita autorizația de construire ? Am o rulota tip fast food , intr,-un parc industrial, am amenajat pt iarna cu pereți fin OSB placați cu rigips pe interior si cu acoperiș pt cca 20mp. Urbanismul mi-a fct vizita si mi-a cerut demolarea pt nu pot intra in legalitate. Este nevoie de aut constr pt asta ? Nu are fundație, este amplasata in curtea unei firme private , cu care reînnoim ctr anual . aștept răspuns
Gasiti informatii aici: www.avocatnet.ro/articol_409...
Aveti nevoie de autorizatie de la primarie conform urmatorului pargraf:
-lucrari de constructii cu caracter provizoriu: chioscuri, tonete, cabine, spatii de expunere situate pe caile si spatiile publice, corpuri si panouri de afisaj, firme si reclame, precum si anexele gospodaresti ale exploatatiilor agricole situate in extravilan;