Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... buna seara
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

buna seara

am si eu citeva intrebari referitor la constructia unui magazin pe structura de lemn.Vreau sa construiesc si eu un magazin din lemn ,pe structura de lemn,in incinta curtii , sunt proprietar si as dori sa stiu daca pentru aceasta constructie se cere autorizatie de constructie si proiect
Art. 3 Autorizatia de constructie se elibereaza pentru...
h) lucrări de construcţii cu caracter provizoriu: chioscuri, tonete, cabine, spaţii de expunere situate pe căile şi spaţiile
publice, corpuri şi panouri de afisaj, firme şi reclame, precum şi anexele gospodăreşti ale exploataţiilor agricole situate în
extravilan
Deci sunt necesare ambele ,atat autorizatia , cat si proiectul.
Sactiunile administrative in caz de nerespectare a acestor reguli sunt foarte aspre.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat