avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 451 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... buna seara
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

buna seara

am si eu citeva intrebari referitor la constructia unui magazin pe structura de lemn.Vreau sa construiesc si eu un magazin din lemn ,pe structura de lemn,in incinta curtii , sunt proprietar si as dori sa stiu daca pentru aceasta constructie se cere autorizatie de constructie si proiect
Cel mai recent răspuns: CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" , Avocat 00:34, 9 Septembrie 2008
Art. 3 Autorizatia de constructie se elibereaza pentru...
h) lucrări de construcţii cu caracter provizoriu: chioscuri, tonete, cabine, spaţii de expunere situate pe căile şi spaţiile
publice, corpuri şi panouri de afisaj, firme şi reclame, precum şi anexele gospodăreşti ale exploataţiilor agricole situate în
extravilan
Deci sunt necesare ambele ,atat autorizatia , cat si proiectul.
Sactiunile administrative in caz de nerespectare a acestor reguli sunt foarte aspre.
Ultima modificare: Marți, 9 Septembrie 2008
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cabana din bca poate fi construita in extravilan? ContSters219701 ContSters219701 Buna. Nu prea sunt in tema cu legislatia si as vrea sa construiesc in extravilan. Se poate construi pe proiect de cabana , din bca sau doar din lemn? Ce alte ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie magazin eX3nna eX3nna Buna ziua. Nu stiu daca am postat unde trebuie. Am si eu o problema. Am o casa la tara + teren (la vreo 60 km de Bucuresti, aproape de Videle) si as dori ca ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie demontabila ? earth_voice earth_voice Buna ziua ! Intentionez sa construiesc o cabana mica (4x5 m) din lemn, fara fundatie, pe butuci de lemn sau pietre, in intravilan rural. Va rog sa imi spuneti ... (vezi toată discuția)