Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor Casa de marcat la activitati fotografice
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

Casa de marcat la activitati fotografice

in cazul unei activitati cod CAEN 7420 Activitati fotografice,
daca lucrez doar cu persoane juridice, mai am nevoie de casa de marcat ?
Obligativitatea utilizarii casei de marcat intervine doar in cazul in care va adresati persoanelor fizice.
Multumesc pt raspuns.
Dar daca activitatea cod CAEN 7420, permite TEORETIC o clientela persoane fizice, ma vor crede cei de la ANAF ca lucrez doar cu pres juridice?
cristalrchim, utilizator
La un control dvs.veti prezenta jurnalul de vanzari.
Nu codul CAEN indica obligativitatea utilizarii casei de marcat asa cum v-am spus si in postarea anterioara.