Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit auto

vreau sa imi cumpar o masina cu motor de 2.2....daca o inmatriculez pe bunici am auzit ca impozitul il voi plati jumatate adica cam 400 de lei....e adevarat? sau e minciuna?
Concret ce varsta aveti ,pentru ca si acest aspect conteaza la incheierea politei ?
am 27 de ani....binicii au in jur de 78 de ani....polita auto sigur va veni f mare pe numele meu..plus impozitul de 800 de lei.am auzit ca la pensionari cum sunt binicii mei au reducere 50%.e adevarat..sautrebuie sa fie veterani de razboi.cineva mia zis ca la orice pensionar impozitul auto e redus cu 50%...e adevarat sau cacealma?