Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Acte necesare cedarii unui leasing auto.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Acte necesare cedarii unui leasing auto.

Buna, as avea o rugaminte, daca poate cineva sa-mi spuna ce fel de acte am nevoie ca pesoana juridica sa cedez un leasing auto catre o alta persoana juridica. Multumesc pentru raspuns.
O cerere catre firma de leasing iar daca aceasta este de acord ,avand mentionat in contract cesionarea si toate platile la zi ,luati stampila si viitorul contractant si va prezentati la firma de leasing pentru a cesiona dv. si a prelua celalalt.
SFAT:Mai intai cititi bine contractul si luati legatura cu firma de leasing. Succes.

Alexa...