Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Rambursare TVA materiale constructii?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Rambursare TVA materiale constructii?

Buna ziua,
Am urmatoarea situatie: O societate comerciala ce activeaza in domeniul agricol a luat in folosinta de la o persoana fizica un grajd, printr-un contract de comodat. Fiind necesare unele reparatii, societatea comerciala a achizitionat materiale de constructii si a efectuat lucrarile necesare asupra acestui imobil.
Intrebare: se poate solicita rambursare de TVA pentru facturile pe materialele de constructii utilizate?
Da, puteti cere rambursarea TVA.