Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Microintreprindere -Trecerea la platitor de tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Microintreprindere -Trecerea la platitor de tva

O microintreprindere srl debutant neplatitor de tva trece la platitor de tva
Intrebare - cu stocul din magazin cum se procedeaza?si ce declaratie se depune pentru trecerea la platitor de tva?
Se depun declaratiile 010 si 088.

Stocul din magazin se inventariaza si se deduce TVA care s-a platit anterior.
Iulian MANEA, Contabil