Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara.As dori sa stiu daca este legal sa execute silit un imobil neintabulat si care nu apare in CF dar mentionez ca terenul pe care e construit imobilul este intabulat si are numar cadastral. Imobilul a fost executat silit, dar am contestat si s-au anulat toate formele de executare silita, si am primit o instiintare ca sa ridicam cautiunea pe care l-am depus la C.E.C. As dori sa stiu ca prin redeschiderea unui nou dosar se va putea executa silit acest imobil?
Depinde care este motivul pentru care s-a anulat executarea. Pot fi șanse să se reia oricând executarea silită, dacă nu este prescris dreptul la acțiune.