Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire taxa auto,noului proprietar cnf.MMAP/ANAF ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire taxa auto,noului proprietar cnf.MMAP/ANAF nr. 682/1154/2016

Bună ziua,as dori să mă ajutați cu un răspuns: --dacă eu am achiziționat un autoturism în 2010,pt. care am plătitt taxa auto iar in 2012 l-am trecut pe numele mamei mele,in prezent ea fiind proprietara,cine va trebui să solicite restituirea taxei cnf.MMAP/ANAF nr. 682/1154/2016. Vă mulțumesc foarte mult.
ALEXIONEL, utilizator
Puteți să mă îndrumați,va rog.?
Taxa de poluare se restituie doar celui care a plătit-o și care este proprietarul mașinii.
Dvs vă puteți recupera taxa doar prin acțiune în instanță.
Citiți acest articol:
[ link extern ]