avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1081 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire taxa auto,noului proprietar cnf.MMAP/ANAF ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire taxa auto,noului proprietar cnf.MMAP/ANAF nr. 682/1154/2016

Bună ziua,as dori să mă ajutați cu un răspuns: --dacă eu am achiziționat un autoturism în 2010,pt. care am plătitt taxa auto iar in 2012 l-am trecut pe numele mamei mele,in prezent ea fiind proprietara,cine va trebui să solicite restituirea taxei cnf.MMAP/ANAF nr. 682/1154/2016. Vă mulțumesc foarte mult.
Ultima modificare: Duminică, 2 Octombrie 2016
ALEXIONEL, utilizator
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 06:42, 5 Octombrie 2016
Puteți să mă îndrumați,va rog.?
Taxa de poluare se restituie doar celui care a plătit-o și care este proprietarul mașinii.
Dvs vă puteți recupera taxa doar prin acțiune în instanță.
Citiți acest articol:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa poluare platita in 2007 iaminm iaminm buna ziua in luna oct. 2007 am achizitionat un autoturism din Germania si am platit taxa de poluare care era la cea vreme si era de aprox 1000Eur din cate ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de prima inmatriculare GGhinea GGhinea Buna ziua, vreau sa recuperez taxa de prima inmatriculare dar nu mai am chitanta cu care sa fac dovada ca am platit. O pot recupera de undeva? Cum trebuie sa ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto/mediu masina vanduta adidum73 adidum73 Buna ziua, Buna ziua, Rog un sfat si pasii de urmat pentru recuperarea taxei de auto/mediu (~ 650 EUR) platita in 2010 pentru un autoturism achizitionat ... (vezi toată discuția)