Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Legislatie PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Legislatie PFA

Buna ziua
Ce lege/legi reglementeaza taxele si impozitele ce trebuiesc platite de un PFA ?
Daca este posibil sa-mi indicati si nr. de articol din legea respectiva.
Multumesc
Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal.