avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 653 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Legislatie PFA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Legislatie PFA

Buna ziua
Ce lege/legi reglementeaza taxele si impozitele ce trebuiesc platite de un PFA ?
Daca este posibil sa-mi indicati si nr. de articol din legea respectiva.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 22:35, 5 Octombrie 2016
Legea nr. 227/2015 privind Codul fiscal.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire impozit pe locuinta si teren pentru vaduva veteran de razboi ligiasmeureanu ligiasmeureanu mama mea este vaduva de veteran de razboi,nerecasatorita si are in proprietate o suprafata de 6,66 ha teren arabil,50% dintr-un imobil in care nu locuieste( ... (vezi toată discuția)
Impozite si taxe locale 2016 MihaiLucian999 MihaiLucian999 Buna seara, Va rog sa aveti amabilitatea si sa-mi precizati daca , in conformitate cu prevederile Titlului IX din Legea nr. 227/2015 - Noul Cod fiscal , ... (vezi toată discuția)
Pfa - indemnizatie oug 30/2020...se impoziteaza sau nu ? pop sorin pop sorin PFA - Plata indemnizatiei mentionate si calculate conform in art. 15, alin. 1, din OUG 30/2020, ASTFEL: 1. 75% din salariul mediu BRUT pe tara, adica 5429 ... (vezi toată discuția)