Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendare permis conducere
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendare permis conducere

buna ziua am permisul suspendat pe 90 zile ptr nerespectarea semnaleleor luminoase si acustice la trecerea la nivel cu calea ferata din data de 15 iulie 2016
cand am fost ptr testul de verificare al cunostintelor de circulatie m,i sa spus ca la abaterea pe care am facut.o nu se acorda micsoarea suspendarii la 30 zile.
Intrebarea mea este urmatoarea, daca dupa 90 de zile de la suspendarea permisului ma voi duce la politie si permisul de conducere mi se va restitui fara nici o alta problema; binenteles ca am primit si amenda dar am platit.o atunci dupa 15 iulie. Va multumesc anticipat.
Este adevarat, nu se reduce perioada de suspendare. Il veti putea ridica fara probleme dupa efecturarea perioadei de suspendare.