Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Darea in plata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Darea in plata

Buna seara,
Am facut un credit ipotecar cu BCR pentru cumpararea unui apartament.
In contract era mentionat ca in caz de nu voi mai putea plati ratele imi va fi luat ap. si va trebui sa restitui si diferenta de bani daca valoarea imobilului va scadea in timp.
Am semnat acel contract fiind nevoita sa-i dau banii propietarului apartamentului .

Va rog smi spuneti daca in acest caz se mai poate aplica legea darii in plata daca eu am semnat aceea conditie a bancii?
Multumesc frumos!
Se poate aplica, acea condiție este abuzivă.