Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Accident rutier Germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Accident rutier Germania

Buna ziua, am urmatoarea problema:
In data de 26.09.2016 am avut un accident rutier la Trier,( am distrus un parapet cu masina personala, fara victime), permisul meu a fost retinut de politie.La politie au recoltat sange, acolo nestiind limba, mare lucru nu am inteles. Unde pot sa interesez de soarta permisului? Daca e cazul cum pot sa recuperez?
( am avut adresa in Germania, dar nu mai e valabil, am intors in tara).
Multumesc anticipat, o zi buna.
Ce ai facut.ai recuperat permisul?
Nu, la consulat au zis prin telefon ,ca in maximum 6 luni politia din Trier trebuie sa trimite acolo, si ei trimit in tara. Am incercat sa interesez prin cunostinte de acolo la politia respectiva, dar au zis, ca datele sunt confidentiale.