Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitul specific
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitul specific

Buna ziiua! As vrea sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu legea 170/2016.Am certificatul de inmatriculare cu cod caen 5610 ,iar certificatul constatator pt punct de lucru volant cu cod caen 4782,dar este trecut si codul 5610,cod in baza caruia nu desfasor nici o activitate eu comercializand doar confectii deci folosesc doar codul 4782.Imi puteti spune daca intru in categoria celor care trebuie sa plateasca impozit specific sau merg incontinuare pe impozitul pe venit de 3% (nu am angajati).Va multumesc frumos pentru raspuns
Daca nu desfasurati activitatea respectiva nu datorati impozitul specific.