Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Se mai poate achita debitul si scutirea de penalitati ?
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Se mai poate achita debitul si scutirea de penalitati ?

am de achitat cca 1600 lei impozit pe cladire si teren din care 600 lei sunt penalitati si dobanzi de intarziere
as dori sa stiu daca voi achita debitul la zi , am vreo facilitate ?
Facilitatea va consta in incasarea cu prioritate a penalitatilor si dobanzilor.
Conform Codului de procedura fiscala, din suma platita se achita intai debitul si apoi majorarile. Odata cu plata intregului debit, majorarile nu vor mai creste.