Forum Discuţii juridice Executare silită Recuperare cheltuieli
Discuție deschisă în Executare silită

Recuperare cheltuieli

M-ar interesa, cat m-ar costa ( in medie):
1. sa angajez un avocat care sa faca demersuri la finante/sau la firma la care lucreaza cineva, pentru a afla salariul pe care il are persoana respectiva.
2. Sa apelez la un executor pentru a recupera o suma de bani, privind pensia alimentara si niste cheltuieli de judecata.
Ma intereseaza sa stiu o suma cu aproximatie daca altfel nu se poate.
1.Salariul este confidenţial, nu puteţi afla salariul cuiva decât dacă respectivul doreşte să-l aflaţi.Deci nici avocatul nu poate să vă ajute.
2.Executorul are onorariu neplafonat, compus dintr-o taxă fixă, necesară pentru taxe şi onorariul propriu, diferă de la caz la caz, dar costă cel puţin 500 lei.
Puteti apela direct la un executor judecatoresc pt a pune in executare o sentinta privind pensie de intretinere,executorul avand la indemana mijloacele pt a afla veniturile debitorului prin adrese la anaf,poprire salariu,adresa la adm financiara pt bunuri mobile sau imobile etc.