avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1253 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Redobandire permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Redobandire permis

Buna ziua.Va deranjez cu o problema.In data de 06.09 2016 mi s-a suspendat permisul pt viteza,pt 90 zile, in judetul vecin.Dupa data expirarii dovezii,am sustinut examen redobandire permis,pt a-l dobandi la 30 zile,am fost declarat admis si am trimis toate actele necesare catre Pol. Rutiera a jud. vecin.Conform legii de astazi am dreptul de a conduce,dar nu am primit nici o instiinatre,ce trebuie sa fac sau unde sa ma duc.Cum trebuie sa procedez ?

Alte discuții în legătură

Suspendare cornel57 cornel57 in ianuarie 2013 pentru depasire de viteza mi s-a suspendat permisul pentru 3 luni,am scos certificat de grefa, in luna martie 2013 tot pentru depasire de ... (vezi toată discuția)
Permis de conducere suspendat c0nteazza c0nteazza Hristos a Inviat! În data de 9.04.2017 mi-a fost suspendat permisul pe 3 luni de zile din cauza depășirii limitei de viteză.Am fost depistat cu 144 Km/h ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. pe 14 ianuarie mi-a dost retinut permisul pt 90 zile, ... b.lucian86 b.lucian86 Buna ziua. Pe 14 Ianuarie mi-a dost retinut permisul pt 90 zile, viteza 117 kmh pe limita de 50kmh. Am facut contestatie, procesul fiind pe rol. Pe data de 25 ... (vezi toată discuția)