Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatii
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatii

Buna ziua!

Vreau sa-mi deschid un punct de lucru, avand ca activitate asistenta in brokeraj (caen 6622). Unde ma pot interesa daca specificul activitatii mele necesita autorizatii de la DSP, ISU, Mediu sau ITM (nu am angajati). Trebuie sa merg la fiecare autoritate in parte?
Multumesc mult!
Buna ziua,
Daca va intereseaza sa infiintati o societate comercial;a va trebui sa va decideti tipul: PFA, II, SRL, S.A, etc.
Abia dupa va trebui sa vedeti ce doriti.
Punctul de lucru este atasat la ceva, nu este autonom.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Buna seara!
Sunt microintreprindere, sunt inregistrata la Registrul Comertului, unde am declarat punctul respectiv. Doresc sa stiu daca specificul activitatii mele necesita autorizatii si din partea institutiilor mentionate...