Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... conventie
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

conventie

Buna ziua,
Am primit o oferta de la o companie prin care in baza unei conventii incheiate intre parti ,eu ma oblig sa le asigur facilitatea sa se conecteze la o priza din locuinta si ei platesc consumul total al casei lunar. Au nevoie de curent electric pentru a alimenta un releeu gps din zona si eu sunt cel mai aproape de releu. Eu am contract de furnizare al energiei electrice cu enel. Locuinta este proprietate particulara. Intrebare: legal este permis sau simplu schimb furnizorul si gata?
Multumesc.
george-neagu, moderator
va rog un raspuns,sau nu cunoasteti aspunsul