Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Furnizare energie electrica
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Furnizare energie electrica

locuiesc la tara si un vecin a solicitat sai furnizez energie electrica prin conectarea la o priza a mea prin intermediul unui cablu cu stecher si priza .Este legal? Ce implicari ar putea avea astfel de acord de furnizare la un vecin ,energie electrica prin intermediul unui cablu electric ce traverseaza gradinile noastre?
Consecinta imediata este ca-i platiti si consumul lui, iar un cablu care traverseaza gradinile este neasigurat si poate produce accidente pentru care veti raspunde dv..
In rest, puteti sa-i dati curent vecinului pana la adanci batranete.