Forum Discuţii juridice Achiziţii publice trebuie semnate electronic documentele depuse pe seap?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

trebuie semnate electronic documentele depuse pe seap?

BUNA
Sunt noua in domeniu si am nevoie de ajutor...documentele care se depun pe seap trebuie semnate electronic?in calitate de operator econumic /ofertant
ART. 22 din HG 395/2016:
(2) Documentele prevăzute la art. 20 alin. (1) lit. b) - d) şi art. 21 alin. (3) vor fi semnate cu
semnătură electronică extinsă, bazată pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat şi încărcate în SEAP în secţiunile specifice disponibile în sistemul informatic şi numai de către autorităţile contractante înregistrate.