avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contract cu Casa de pensii legea186/2016
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contract cu Casa de pensii legea186/2016

Buna ziua,
Vreau sa completez contractul cu Casa Tertoriala de pensii potrivit legii 186/2016 dar nu stiu ce trebuie sa trec la articolul2 la venit asigurat intre:
- 2014- septembrie -decembrie
-2015- ianuarie- decembrie
-2016- ianuarie -octombrie.
De asemenea cum calculez valoarea cuantumului contributiilor de asigurari sociale datorate.
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 08:45, 26 Octombrie 2016
Contractul se incheie intre cele doua parti, asigurat si casa.
Casa stie ce cuatum trebuie sa platiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie parțial anticipata sarradicati sarradicati In aprilie \'17, am împlinit 57 de ani. Am un stagiu de cotizare de 31 ani si 3 luni. Din martie \'17 nu mai lucrez nicăieri. Am dreptul sa mai cumpăr ... (vezi toată discuția)
Pensia la limita de vârstă Valentino 69 Valentino 69 Am 68 de ani si 6 luni,nu sunt pensionar nu mai lucrez,I-mi lipsesc 2 ani si 6 luni ca sa omplectez 15 ani limita minima de cotizare ca sa pot primi pensie. ... (vezi toată discuția)
Plata contributii cas retroactiv madara madara Am auzit ca s-ar fi dat un act normativ prin care cei care doresc pot achita contributia pentru pensie retroactiv.Ma intereseaza acest lucru pentru tatal meu ... (vezi toată discuția)