Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... economist vs asistent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

economist vs asistent

in momentul de fata ocup un post de asistent de igiena principal intr-o unitate sanitara (spital de urgenta) si doresc sa concurez pentru un post de economist in cadrul aceleasi unitati. intrebarea mea este: ce salar de incadrare mi se va aplica pentru ca dupa grila de salarizare nu pot sa-mi dau seama.
1 Consilier, expert, inspector de specialitate,auditor; gradul I, inginer, economist; specialist I A S 2.60 2.75 2.95 3.05 3.25 3.35
2 Referent de specialitate, inspector de specialitate, auditor; gradul II, economist, referent, inginer; gradul I S 1.95 2.05 2.10 2.20 2.35 2.45
3 Referent de specialitate, inspector de specialitate; gradul III, economist, referent, inginer; gradul II S 1.60 1.75 1.80 1.90 2.00 2.10
4 Referent, inspector, inginer, economist; debutant S 1.50
UNDE MA INCADREZ /???? VECHIMEA MEA DE MUNCA ESTE DE PESTE 25 DE ANI CA ASISTENT IGIENA PRINCIPAL.
Daca aveti facultatea de stiinte economice terminata veti fi incadrata ca si economist,care e un post cu studii superioare,deci coeficientul de salarizare e de 2,2 ,mai exact in jur de 1320 lei salar tarifar + sporurile (vechime,.....etc)