avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nedepunerea declaratiilor 112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nedepunerea declaratiilor 112

Buna ziua,

Unde se poate reclama nedepunerea unor declaratii 112 de catre un angajator? Prin nedepunerea acestor declaratii nu putem dovedi vechimea in munca pe perioada lucrata la acest angajator.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:02, 3 Noiembrie 2016
Nedepunerea declaratiilor D112 de catre angajator poate fi sesizata ANAF-ului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, perioadele de cas neplătite de către angajator ... Johnybubu Johnybubu Bună ziua, Perioadele de CAS neplătite de către angajator (declarații nedepuse), se iau în considerare ca vechime (cel puțin), sau... nici măcar? Am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! sunt angajat in domeniul horeca si am beneficiat de ... bv69nelu bv69nelu Buna ziua! Sunt angajat in domeniul Horeca si am beneficiat de somaj tehnic 75% pentru o perioada de patru luni \"mai-iunie-iulie-august\", doresc sa va ... (vezi toată discuția)
112 depusa eronat timp de 1 an cristina29 cristina29 Buna ziua! Am o mare problema! Datorita softului de salarizare, s-a depus 112 in mod eronat, timp de 1 an de zile! :(:(:( O firma (srl) a ramas cu un singur ... (vezi toată discuția)