Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nedepunerea declaratiilor 112
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nedepunerea declaratiilor 112

Buna ziua,

Unde se poate reclama nedepunerea unor declaratii 112 de catre un angajator? Prin nedepunerea acestor declaratii nu putem dovedi vechimea in munca pe perioada lucrata la acest angajator.
Multumesc anticipat.
Nedepunerea declaratiilor D112 de catre angajator poate fi sesizata ANAF-ului.