Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj-informatii necesare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj-informatii necesare

Buna ziua,
La depunerea dosarului de somaj este ceruta si dovada stagiului de cotizare la somaj. Situatia mea este urmatoarea: perioada de angajare 1984-2oo9 am lucrat la trei societati inscrise in cartea de munca. Una in suceava ROMUPS_Sv , unde am si domiciliul, iar celelalte doua (RODIPET ,RODIPET COURIER...agentii teritoriale in Suceava, dar sediul central era la Bucuresti) Societatea care ma trimite la somaj este in REVISAL. Va rog sa-mi spuneti daca este necesara adeverinta de contributie la somaj pentru perioada din CM. si unde trebuie sa ma adresez pentru a obtine aceste adeverinte.
Printre actele necesare pentru inregistrarea unei persoane care indeplineste conditiile pentru acordarea indemnizatiei de somaj nu se regaseste si adeverinta de stagiu pentru somaj.
[ link extern ]