Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Suspendare firma cu datorii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Suspendare firma cu datorii

buna ziua, O societate comerciala doreste sa-si suspende activitatea pe o anumita perioada . Societatea nu mai are angajati, activitatea a incetat . Firma are conturile blocate din cauza unor restante financiare. Poate solicita suspendarea activitatii si oprirea penalitatilor daca momentan nu are activitate?...sau sa ceara esalonarea platilor in timpul suspendarii? care credeti ca ar fi solutia legala de rezolvare a acestei firme? multumesc
Puteți solicita suspendarea activității, pentru maxim 3 ani, la Oficiul Registrului Comertului.
Documentele necesare pe care trebuie să le depuneți la ORC:
[ link extern ]

Penalitățile nu se stopează.

Puteți să solicitați eșalonarea la plată pe timpul suspendării:
www.avocatnet.ro/content/art...

Citiți și aceste articole:
www.avocatnet.ro/content/art...